Neden DEVİNT?

Konum: Ana Sayfa / Neden DEVİNT?
DEVINT, büyük tarım arazilerinde kablosuz sensör ağlarının (WSN) kurulmasını, toprağa dayalı izleme teknikleri ve danışmanlık hizmetleriyle sulamaların programlanmasını hedef alarak 2015 yılı Ocak ayında İzmir’de kurulmuştur.
Geliştirilen %100 yerli yazılım ve güneş paneli ile bütünleşen kablosuz sensör ağı, müşterilerimizin ihtiyaçlarını ekibimizin tarım, sulama ve elektronik alanlarındaki akademik ve uygulama deneyimiyle birleştirecek şekilde tasarlanmıştır.
Sulama bölgeleri ve pompalar uzaktan kablosuz haberleşme sistemleri ile kontrol edilir. Her sulama alanına takılan debi ölçerler ile toplam sulama miktarı anlık olarak ölçülür ve kaydedilir. Sulanan alanlarda toprak nemi ölçümü anlık görülebilir ve kaydedilir. Toplam tüketilen enerji miktarı anlık, toplam olarak ölçülür ve kaydedilir. Meteorolojik veriler anlık olarak görülür ve kaydedilir. Bir sulama bölgesi için sulama sezonu boyunca kaydedilen bu veriler tablo olarak tekrar çağırılarak verim hesabı ve bir sonraki sulama dönemi için sulama tahminleri yapılmasına kolaylık sağlar.
Kullanıcı dostu sistem sayesinde hem kişisel bilgisayarlar hem de akıllı telefonlara yapılan özel uygulamalar ile akıllı telefonlar üzerinden, sistemin ve tarım alanının durumu ile ilgili bilgilere her yerden erişilebilir ve sistem arızalarıyla ilgili anlık uyarıları almanızı mümkün kılmaktadır.
Deneyimli ekibimizden, araziden toplanan verileri aylık, dönemsel veya yıllık olarak raporlamalar, analizler ve danışmanlık sağlanabilir.
Su, gübre ve enerjinin etkin kullanımıyla çevre dostu üretime olanak sağlanır.
Uzaktan erişim sayesinde insan gücünü verimli kullanarak sulama ve gübreleme işlemleri için harcanılan iş gücü ve zamanda büyük ölçüde azalma sağlanacaktır.